Działy tematyczne

Ziemia torfowa “bełchatowska”

./

Zobacz ten produkt w sklepie>

Najważniejsze cechy tej popularnej ziemi to lekkość i czarna barwa. Na powietrzu dobrze klei, natomiast w wodzie szybko się rozpuszcza uwalniając zanętę i robaki. Należy ją stosować w płytkich wodach stojących, szczególnie tych z miękkim dnem.

Sposób przygotowania.

Ziemię Torfową w zależności od potrzeb zaleca się łączyć z Gliną Argile, Minerałem Płociowym, Liant a Collerem lub Bentonitem.

Połączenie Ziemi „bełchatowskiej” i Argile (1 ; 1) daje dość lekką i mało klejącą glinę. Jest to najpopularniejszy mix wśród zawodników stosowany do wyścielania zanęty i niewielkiej ilości robaków (tzw. dywanu zanętowego) – odpowiednio je prezentuje i utrzymuje przy dnie.

Dodając do Ziemi „bełchatowskiej” klej Liant a Coller (200ml kleju / 1l ziemi) uzyskamy lekką i bardzo klejącą glinę – najlepszą do precyzyjnego podawania dużej ilości przynęt zanętowych na miękkie dno bez ryzyka ich zgniecenia oraz „utopienia” w warstwie mułu.

Niewielka porcja Bentonitu (max 100ml / 1l zanęty/ziemi) wprowadzona do Ziemi „bełchatowskiej” lub jej połączenia z zanętą mocno spowalnia rozpuszczanie się kul. Zabieg ten uniemożliwia zbyt szybkie nakarmienie ryb, w sytuacji gdy łowisko wymaga podania jednorazowo docelowej ilości robaków i zanęty (ryb jest dużo lub źle reagują na donęcanie). Bentonit należy dodawać do ziemi także przy występujących ruchach wody (zbiorniki przepływowe lub prądy powstające w wietrzne dni).

UWAGA! KLEJ NALEŻY WPROWADZAĆ DO ZIEMI PRZED DODANIEM PRZYNĘT ZANĘTOWYCH!

Przy połowie płoci zaleca się wzbogacenie Ziemi „bełchatowskiej” Minerałem Płociowym – szczególnie w łowiskach poddanych silnej presji wędkarskiej.

Podanie jokersa, w ziemi czy w glinie?

 

Opakowanie 1,9kg

stopka informacyjna
© 2024 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS