Działy tematyczne

Rolka Górek TEAM XXL – Nowość 2019

Pod naszą marką stopniowo, raz na jakiś czas wprowadzamy nowe rzeczy, czasem bardzo proste i banalne, a czasem wręcz przeciwnie. Chwalimy się tylko tymi drugimi – niebanalnymi. Takie też są nasze nowe rolki, które użytkowo powstały zgodnie z moim osobistym doświadczeniem.

Dotąd od lat używałem bez wątpienia zdecydowanie najlepsze dostępne na rynku rolki Rive. Ich jedyną wadą jest ograniczenie wysokości do 125 cm. Niestety zdarzało się, że było to nieco za mało i bardzo komplikowało operowanie tyczką. Ich największą zaletą jest stabilność, która jest niebywała, jednak z nią wiążą się bardzo duże gabaryty i waga – dość nieporęczne.

Zależało mi na tym, aby nasze rolki były kompromisem pomiędzy właściwościami użytkowymi, jakością i ceną.

Najważniejsza jest możliwość regulacji wysokości. Czasem teren za naszymi plecami wyraźnie opada lub jesteśmy zmuszeni omijać jakąś przeszkodę (nasyp, płot, barierkę itp). Te rolki można regulować od 75 do ponad 170 cm wysokości. Dzięki szerokiemu rozstawowi nóg nawet przy najwyższym pułapie pozostają dostatecznie stabilne.

Ich szerokość -80 cm- wynika z potrzeby zachowania wspomnianej stabilności przy większych wysokościach. Poza tym w praktyce czy rolka ma 60 czy 80 cm szerokości nie ma większego znaczenia.

Ze względu na rozstaw nóg rolki te nie potrzebują dużej masy, aby można było po nich pewnie, bez obaw przesuwać naszą tyczkę. Tylko huraganowy wiatr byłby w  stanie je wywrócić, a na takie skrajne warunki przewidziany został specjalny hak do podwieszenia dociążenia. W efekcie rolki te mają stosunkowo poręczny, niewielki i lekki gabaryt.

Statyw wykonany jest z lekkiego aluminium, wsporniki z bardzo dobrej jakości mocnego i elastycznego tworzywa, a same rolki z pianki EVA. Całość tworzy produkt o optymalnych i kompromisowych parametrach, który w najmniejszym stopniu nie jest zaawansowany technologicznie.

Różnego typu rolki tego producenta znajdują się w ofercie kilku znanych  „wyczynowych” firm i już kilka lat temu zdobyły dużą popularność wśród wędkarzy. Nasze jedynie wyróżniają się wielkością – należą do tych największych.

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2023 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS