Działy tematyczne

Pokrowiec na topy Górek TEAM.

19 stycznia 2014 Porady i wskazówki Sprzęt

Od dłuższego już czasu jestem entuzjastą poszukiwania możliwie prostych rozwiązań w celu optymalizacji czasu, który poświęcam na przygotowanie stanowiska do wędkowania. Zarówno po wejściu na stanowisko jak i po wędkowaniu najbardziej irytowało mnie otwieranie kolejnych plastikowych tub i wyjmowanie/wkładanie topów lub ich elementów. Równie „niefajna” jest łączna objętość tradycyjnych tub i wiecznie gubione korki.

Ciekawe rozwiązanie problemu wprowadziła firma Sensas w postaci pokrowca na topy. Po wstępnych analizach zawsze pomysłowi i zaradni koledzy z mojego klubu (Marek Uścimiuk i Jarek Tekliński) zdecydowali się przygotować „ulepszoną” opcję takowego pokrowca. Największą jego zaletą jest to, że w swojej prostocie został idealnie przemyślany. Jest niesamowicie lekki i zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjne tuby. Jego długość (168cm) i wymiary komór zostały precyzyjnie dobrane do 5 elementowych topów wszystkich dostępnych na rynku tyczek.

Plastik, z którego zostały wykonane komory nie ma nic wspólnego z twardym tworzywem popularnych tub. Jest on bardzo elastyczny, „pracuje” pod wpływem działających sił dzięki czemu nasze delikatne węglowe elementy nie są narażone na stałe drgania czy wibracje. Jeśli tylko nie będziemy chodzili po tym pokrowcu to nasze topy będą w pełni bezpieczne.

Podsumowując tego typu rozwiązanie zaoszczędzi nam wiele cennego czasu i miejsca w pokrowcu z tyczką. Dodam, że jest to produkt wysokiej klasy, produkowany przez w pełni wyspecjalizowaną firmę krawiecką Marka. Jest to kolejny nasz klubowy asortyment oznaczony certyfikatem jakości NCH (nie chińskie :))

Pokrowiec dostępny jest w naszym sklepie.

Kacper Górecki

 

stopka informacyjna
© 2019 Górek-Gliny – Artykuły, porady, zawody, fotorelacje
Projekt i realizacja DEOS