Działy tematyczne

Pokrowiec Górek TEAM Match – Nowość 2019

4 kwietnia 2019

Pokrowiec na odległościówki to coś czego pragnąłem w naszym klubowym asortymencie już od dawna. Jednak nie zależało mi na tym aby kopiować 1 do 1 gotowy produkt, lecz z dostępnych na rynku rozwiązań stworzyć coś odrobinę bardziej praktycznego.

Górek TEAM Match to prawdopodobnie najlepszy tego typu produkt na rynku, potwierdza to również producent, który zrealizował nasz pomysł i zamówienie. Jeśli chodzi o jakość materiałów jest ona równie dobra (taka sama) jak w najdroższych pokrowcach na rynku u najbardziej renomowanych firm. To co jednak wyróżnia nasz pokrowiec to jego niebywała ergonomia, a dokładniej to ile jest w stanie pomieścić wędek w odniesieniu do jego gabarytów. Jego wielkość nie różni się od futerałów fabrycznie przewidzianych na 2-3 wędki, a mimo to bez kłopotu pomieści ich aż 6 sztuk – kompletnie uzbrojonych w zestawy i kołowrotki! Na poniższym zdjęciu można zobaczyć porównanie do mojego dotychczasowego (największego na rynku) pokrowca Rive.

Zastosowanie specjalnych uchwytów na wędki pozwala na ich liniowe ułożenie w jednej płaszczyźnie, zamiast klasycznego „jedna obok drugiej”. Dzięki znacznemu oddaleniu kołowrotków nie ma ryzyka splątania zestawów czy wzajemnego uszkodzenia żyłki. Konsekwencją tego bezpieczeństwa jest wydłużenie pokrowca do 190 cm. W transporcie nie ma to większego znaczenia (pokrowce na tyczki są co najmniej takiej samej długości), a dla wędkarzy, którzy wędkują również na feeder może to być dodatkowym atutem – mogą transportować wędki dwu-składowe.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że najbardziej wrażliwe na uszkodzenia elementy szczytowe są nieco oddalone od szczytu pokrowca – mają swoisty powietrzny bufor bezpieczeństwa.

Uchwyty znajdują się w dwóch zewnętrznych komorach (na bocznych ścianach pokrowca), natomiast w środkowej ze względu na brak możliwości ich stabilnego umocowania ulokowano dwa komplety mocnych rzep.

Wszystkie uzbrojone wędki (6 szt) mieszczą się bez najmniejszego kłopotu. Problemu nie zaznamy zarówno podczas ich pakowania, zamykania pokrowca jak i wyjmowania na łowisku. Poza kompletem wędek w futerale spokojnie zabierzemy jeszcze sztycę do podbieraka.

Kolejnym elementem, na który również zwróciliśmy uwagę to uchwyty transportowe. Pomijając kwestie wysokiej jakości są one przede wszystkim przytwierdzone w takich miejscach, w których pokrowiec staje się odpowiednio wyważony i wygodny do noszenia.

Wartością dodaną do tego co wyżej napisałem jest nowoczesny design i dbałość o każdy detal wykończenia.

Nasz pokrowiec kierujemy do najbardziej wymagających wędkarzy wyczynowych, którzy na co dzień używają i chcą bezpiecznie i komfortowo przechowywać/transportować więcej niż 2-3 uzbrojone wędki. Projektując go i zamawiając u producenta nie oszczędzaliśmy na żadnym elemencie. W efekcie powstał produkt niezwykle solidny, praktyczny, ergonomiczny i przede wszystkim na długie lata użytkowania.

Pokrowiec ten nie jest tani, nie można go zestawiać z półką ekonomiczną. Jednak biorąc pod uwagę jego parametry i to, że pod każdym względem jest to topowy produkt na rynku, jego relację ceny do jakości można uznać za bardzo dobrą.

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2021 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS