Działy tematyczne

Pojemniki siatkowe na przynęty / Nowość 2018

22 września 2017 Porady i wskazówki

Pojemniki siatkowe na robaki to od pewnego czasu standard w wyposażeniu wędkarzy na południu Europy, a ich pomysłodawcami i producentami są Włosi.

Nawet wylane z wodą robaki nie są w stanie wydostać się z tego typu pojemnika. Przepływ powietrza z każdej strony sprawia, że przynęty nie pocą się, a świeżo umyte osuszają się w ekspresowym tempie. Jest to także niezwykle praktyczne rozwiązanie do przechowywania klejonych robaków. W tradycyjnym pojemniku pod wpływem braku wentylacji i podnoszącej się temperatury robaki wydzielają wilgoć, która powoduje rozpuszczanie kleju i ich stopniowe rozklejanie. Oczywiście takie rozwiązanie ma również wiele innych pośrednich lub mniej istotnych zastosowań np. przetrzymywanie przynęt w czasie deszczu lub największych upałów.

W naszej ofercie pojawiły się dwa pojemniki różniące się wielkością i gęstością siatki. Duży o średnicy 20 cm i siatce dostosowanej do białych robaków. Mniejszy ma średnicę 10 cm, drobniutką siatkę i został przewidziany do podręcznego przechowywania przynęt haczykowych.

Podstawa pojemników jest usztywniona, uniemożliwia niekontrolowane wysypanie przynęt. Jest to produkt wykonany w całości ręcznie przez włoskiego pomysłodawcę tego rozwiązania.

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2019 Górek-Gliny – Artykuły, porady, zawody, fotorelacje
Projekt i realizacja DEOS