Działy tematyczne

Nowe, ekskluzywne pudełka na przypony firmy HAK.

Ufff… w końcu gotowe (!), od dawna zapowiadane przeze mnie pudełka na przypony. Ich producentem jest nowa na rodzimym rynku firma HAK Daniela Sosnowskiego, mojego serdecznego przyjaciela i jednocześnie twórcy portalu i sklepu internetowego Górek-Gliny.pl.

Dlaczego, skąd, po co i dla kogo?

Uważam, że pudełka na przypony niebawem w zdecydowanej mierze wyprą tradycyjne portfele. Najzwyczajniej w świecie są bardziej praktyczne i dają większe możliwości. W jednym pudełku mamy to co normalnie musiałoby pomieścić się co najmniej w kilku portfelach.

Pomysł na własne pudełka zrodził się w mojej głowie po tym jak poznałem wielkie zdolności manualne i doskonały gust Daniela. Nie było łatwo Go namówić, ale w końcu się udało!

Naszą ideą od początku nie była i nie będzie duża produkcja średniej klasy pudełek. Stawiamy wyłącznie na produkty najwyższej klasy, szczegółowo i praktycznie przemyślane. Jedyną gwarancją zachowania naszej idei jest w 100% ręczne, czasochłonne wykonanie. Dodam, że producent na każdym z etapów tworzenia pudełka stosował możliwie optymalne środki i surowce nie bacząc na koszty. Nie ukrywam, że produkty HAK z założenia mają być swoistą „perełką” na rynku.

Ofertę pudełek HAK kierujemy do najbardziej wybrednych i wymagających wędkarzy wyczynowych. Dodam, że ich produkcja będzie bardzo niewielka ze względu na wspomniane ręczne wykonanie, rzec można będzie to produkt zdecydowanie limitowany, mało dostępny. Daniel prowadzi świetnie prosperujące studio projektowe i produkcja pudełek zdecydowanie nie stanowi dla Niego sposobu na dobry interes. Jest pasjonatem wędkarstwa wyczynowego i będzie miał wielką satysfakcję jeśli Jego produkt zdobędzie uznanie wśród innych kolegów. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie.

Idea zastosowania.

Nim realnie powstały pudełka dokładnie przemyśleliśmy ich zastosowanie.

Idea jest bardzo prosta – tworzymy dwa typy pudełek. W pudełku HAK 1 pomieścimy wszystkie potrzebne przypony na wody stojące i kanały o długościach 15, 20 i 25cm. Uważam, że krótsze lub dłuższe na tego typu łowiskach stosuje się rzadziej niż sporadycznie. Jako, że zdecydowanie najbardziej popularne są przypony 20cm tychże właśnie w pudełku HAK 1 zmieścimy najwięcej.

Pudełko HAK 2 stworzyliśmy do przyponów na rzeki w długościach 25, 30 i 40cm. W wodach płynących każdą z tych długości stosuje się równie często, stąd przewidzieliśmy na nie po tyle samo miejsca.

W efekcie jadąc na zawody w zależności od charakteru łowiska zabieramy jedno pudełko, w którym mamy wszystko co jest nam potrzebne. Nie musimy się martwić o to że omyłkowo zabierzemy portfel nie z tym co trzeba rozmiarem lub typem haczyka.

Ze względów praktycznych zrezygnowaliśmy z pudełek na przypony uklejowe (10-15cm) i przypony o długości 50cm. W pierwszym przypadku do bagażu dochodziłoby nam zawsze drugie pudełko, które zajmuje kilka razy tyle miejsca co tradycyjny 15cm portfel. Ponadto wariantów przyponów uklejowych jest nieporównywalnie mniej i wszystkie spokojnie pomieścimy w małym portfeliku. Przypony o długości 50cm są zwyczajnie zbędne a pudełko, które miałoby je pomieścić musiałoby być na prawdę ogromne i niepraktyczne w transporcie. Nawet jeśli ktoś się na takie uprze to praktyczniej będzie je przechowywać w tradycyjnym portfelu.

Podsumowując według naszej idei pudełko nie ma stanowić zbędnego gadżetu, lecz wprowadzić ład w „polityce” tworzenia, przechowywania i transportu gotowych przyponów.

Nasze rozwiązania.

W kontekście wykonania najważniejsze było dla nas to, by pudełko było:

TRWAŁE

PRAKTYCZNE

MIŁE DLA OKA, po prostu ładne.

Trwałość, długowieczność pudełka była dla Daniela rzeczą zdecydowanie priorytetową, ten etap dopracowywania technologii zajął prawdopodobnie 90% czasu poświęconego na różne testy. Co tu dużo mówić – nasze produkty mają służyć użytkownikowi nie rok czy dwa, lecz wiele, wiele sezonów.

W związku z tym pudełka HAK posiadają:

Trzy warstwy malowania: barwiącą, impregnującą (zabezpieczenie przed wilgocią i promieniami UV), woskową (dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią). Wykończenie woskiem pozwala we własnym zakresie odświeżyć wygląd pudełka – wystarczy kawałkiem starego wełnianego swetra intensywnie przetrzeć wierzchnią warstwę.

Wszystkie pręciki są bardzo trwale osadzone w listwach, nie ma możliwości ich wyrwania.

Zastosowane zawiasy i zapięcia są najwyższej jakości.

Odnośnie praktyczności pudełek prócz wyżej opisanej idei zastosowania przemyśleliśmy i stworzyliśmy kilka ciekawych rozwiązań:

– każda długość przyponu w pudełku ma własny kolor główek pręcików.

– otwory pręcików służących do odmierzania długości przyponów zabezpieczone metalowymi tulejkami.

– dwa magnesy – pierwszy do przechowywania pręcików służących odmierzaniu długości przyponów,

drugi daje możliwość przechowywania haczyków z zerwanych w czasie zawodów przyponów.

– wnętrze pomalowane bezzapachową farbą w ciemnym kolorze co poprawia widoczność przyponów.

– czytelne tabele do opisywania przyponów zawierające trzy pozycje: model haczyka, rozmiar haczyka, średnicę żyłki.

– niewystające zawiasy i gładkie zapięcia.

Producent pudełek HAK prowadzi własną działalność projektową (stron internetowych, wnętrz lokali, logotypów i wiele innych) stąd posiada doskonały gust. Widać to doskonale po estetycznym, bardzo miłym dla oka wyglądzie pudełek. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania dowolnego graweru na pudełku (np. imię i nazwisko, nazwa klubu, logo firmy itd.)

Ustalając cenę pudełka (139zł) nie kierowaliśmy się w tym aspekcie konkurencyjnością rynkową. Jak wcześniej wspomniałem ze względu na ręczną i niezwykle czasochłonną produkcję nie ma możliwości „podbijania rynku”, jest to produkt limitowany. Zakładając, że pudełko zastąpi nam kilka portfeli i posłuży bardzo wiele sezonów to jego cena jest na prawdę niewielka.

 

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2019 Górek-Gliny – Artykuły, porady, zawody, fotorelacje
Projekt i realizacja DEOS