Działy tematyczne

Mistrzostwa Klubu MATCH PODLASIE, Suwałki 9.08.2015 r. Relacja, galeria i wyniki.

10 sierpnia 2015 Fotorelacje

9 sierpnia miałem przyjemność wziąć udział w Mistrzostwach Klubu MATCH PODLASIE. Co ciekawe i warte popularyzacji w naszym kraju, jedyną dopuszczoną metodą na tych zawodach była wędka z kołowrotkiem tzw. odległościówka. W polskich łowiskach niepodzielnie dominują drobne ryby, które niemal zawsze najskuteczniej odławia się pełnym lub skróconym zestawem. Efektem tego jest przerost formy teoretycznej nad praktyką posługiwania się odległościówką pośród rodzimych wędkarzy wyczynowych. Mimo to działacze klubu z Podlasia idą „pod prąd” i chcą zmobilizować swoich kolegów i koleżanki do wszechstronnego rozwijania spławikowego rzemiosła. O tym, że nie jest to łatwe świadczyć może bardzo niska frekwencja (14 osób), która jak wspomina organizator byłaby co najmniej dwu, trzykrotnie  wyższa, gdyby nie narzuca metoda połowu.

Zbiornik Arkadia, położony w centrum Suwałk okazał się łowiskiem niezwykle wymagającym na co złożyło się kilka okoliczności:

  • upały i bardzo ciepła woda niemal do zera ograniczyły żerowanie ryb,
  • bardzo duże ilości uklei, które były wyłączone z punktacji, a jednocześnie bardzo dokuczały zawodnikom.

Zgodnie z oczekiwaniami przechytrzenie kilku ryb w tych warunkach nie było łatwym zadaniem. Jeśli już udało się coś złowić poza ukleją, najczęściej był to niewielki 100-200 gramowy leszczyk lub średniej wielkości płotka. Mimo, że zawody okazały się niemal bezrybne to wszyscy uczestnicy byli usatysfakcjonowani bardzo koleżeńską atmosferą i tym, że często mimo braku doświadczenia zmierzyli się z najtrudniejszą metodą spławikową.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o kilku najważniejszych wydarzeniach:

  • zwycięzcą w imponującym stylu został Sawoniuk Rafał – Gratulacje!
  • 5 miejsce zajęła 9-letnia Ola Bakun (brawo!!!), pokonując m.in. najlepszego aktualnie zawodnika na Podlasiu Dariusza Ziemniewicza :)
  • to nie koniec wydarzeń z Darkiem w tle, gdyż złowił On największą rybę zawodów tj. „wielkiego” LESZCZA o masie niemal pół kilograma, za co został nagrodzony wysokiej klasy ekspresem do kawy ufundowanym przez głównego sponsora – firmę KRAM.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć wraz z wynikami >

Dziękuję wszystkim uczestnikom za miłe, wędkarskie spotkanie. Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok na kolejnej edycji Mistrzostw Waszego klubu.

Kacper Górecki

 

 

stopka informacyjna
© 2019 Górek-Gliny – Artykuły, porady, zawody, fotorelacje
Projekt i realizacja DEOS