Działy tematyczne

IV Jesienny Puchar Sponsorów

Rzeka Elbląg w późnojesiennym okresie to prawdopodobnie najbardziej oblegane przez spławikowych wyczynowców łowisko w Polsce. Przyciągają oczywiście ryby, których jednak w ostatnim czasie jest sporo mniej niż wszyscy oczekują. Wydaje mi się, że tamtejsze leszcze i duże krąpie czekają na stabilniejszą aurę.

IMG_4575

W miniony weekend w Elblągu odbyły się dwie duże imprezy. W dniu Święta Niepodległości 80 zawodników podzielonych na 40 2-osobowych drużyn (par) rywalizowało o Puchar firmy Traper. Ryby współpracowały dość dobrze i aby wygrać sektor dwóch zawodników musiało złowić łącznie od 17 do 25 kg. Całe zawody zwyciężyła para polsko-litewska: Rolfas Bitinas/Dariusz Migdalski. Wspólnie z Pawłem uplasowaliśmy się  na 2 miejscu w sektorze i 7 w całych zawodach. Wyniki tych zawodów można na tą chwilę znaleźć w publikacjach na FP.

IMG_4584

W sobotę wspólnie z jak zawsze pomocnymi zawodnikami zorganizowaliśmy już IV z rzędu Jesienny Puchar Sponsorów. Od tego roku postanowiliśmy uprościć formułę tej imprezy, przenosząc rywalizację i nagrody wyłącznie na poziom sektorów. W rezultacie 66 zawodników w drodze losowania zostało rozdzielonych do siedmiu 9-10 osobowych sektorów.

IMG_4616

Tego dnia ryby dość nierówno „ułożyły” się w zakresie całego łowiska. Były nawet odcinki gdzie ryb praktycznie nie było. Dotychczasowy rekordzista elbląskiego bulwaru (36 kg w 4  h wiosną tego roku) tym razem nie był w stanie złowić choćby jednej ryby, w punktacji wagowej odnotował wyłącznie”punkty stałe za masę wiaderka”.

IMG_4634

Złe samopoczucie sprawiło, że w sobotę postanowiłem rozłożyć wyłącznie dwie odległościówki. Niestety w połowie zawodów rzeka przyśpieszyła na tyle mocno, iż pozbawiła mnie technicznej możliwości łowienia ryb, poza dwoma przypadkowo podczepionymi krąpiami. Do tego momentu metoda odległościowa dawała wymierne efekty. Ostatecznie wynik nieco ponad 5 kg uplasował mnie na końcu stawki w sektorze F.

IMG_4607

Zwycięzcą IV Jesiennego Pucharu Sponsorów w imponującym stylu został Adam Chomko. Jeszcze raz gratuluję!

IMG_4878

Galerię zdjęć -> Facebook

Wyniki IV Jesienny Puchar Sponsorów

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2024 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS