Działy tematyczne

Innowacyjna mormyszka Górek TEAM STEREO.

Wraz z kolegami z klubu myśleliśmy nad tym jak nie zwiększając średnicy mormyszki podnieść jej ciężar. Zwiększanie średnicy mormyszki w celu przyśpieszenia jej opadania często skutkuje wyraźnie mniejszą częstotliwością brań. Bardzo popularnym rozwiązaniem w opinii publicznej jest stosowanie mormyszek tzw. tulskich. Te jednak niestety mają bardzo duże i całkowicie nieskuteczne haczyki – w pierwotnej wersji w zasadzie nie nadają się do stosowania w czasie zawodów wędkarskich.

Uznaliśmy, że idealnym rozwiązaniem byłoby łączenie dwóch małych kulek wolframowych w efekcie czego podwajamy wagę nie zwiększając średnicy mormyszki przy haczyku! Głównym pomysłodawcą i jednocześnie osobą, która opracowała technologię tworzenia tej mormyszki jest oczywiście Szymek Gzula.

Przewaga tej mormyszki nad tulską polega na tym, że montujemy w niej znakomite haki gamakatsu – odpowiednio w mormyszce 2mm nr. 22 / 2,5mm nr. 20.

STEREO 2mm waży 0,15g, czyli aż 20% więcej niż kulka 2,5mm. Waga STEREO 2,5mm to 0,25g, także również 20% więcej niż standardowa kulka 3mm.

Reasumując zmniejszając średnicę mormyszki przy haczyku jednocześnie zwiększyliśmy jej wagę i szybkość opadu! Będzie to na pewno rewolucyjna mormyszka przy szybkościowym łowieniu płoci oraz pozwoli ograniczyć utratę cennego czasu przy łowieniu trudnych ryb na większych głębokościach.

 

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2024 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS