Działy tematyczne

III eliminacje WMLS, Nowakowo 19.09.2015 r. Wyniki i klasyfikacja generalna.

21 września 2015

W miniony weekend odbyły się ostatnie tegoroczne zawody Warmińsko-Mazurskiej Ligi Spławikowej, które przypomnę są eliminacją do ogólnopolskiego finału PLWS (Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego).

Sobotnia, trzecia tura odbyła się na rzece Elbląg w miejscowości Nowakowo, nieopodal ujścia rzeki do Zalewu Wiślanego. Tamtejszy odcinek od doskonale znanego bulwaru w Elblągu różni się wyraźnie większą głębokością (średnio 5 metrów) i brakiem betonowej opaski. Rybostan, a raczej jego zmienność i bogactwo są podobne.

Tym razem, aby myśleć o zwycięstwie należało skupić się na łowieniu uklei, których w rzece było bardzo dużo. Najlepiej do tego przygotowana była drużyna Shark Sensas II, która wygrywając ostatnie eliminacje zapewniła sobie awans do ogólnopolskiego finału. Przypomnę, że zgodnie z regulaminem z każdej ligi wojewódzkiej prawo startu w Finale PLWS uzyskuje 5 najlepszych drużyn. Tegoroczne zmagania WMLS wygrała drużyna Górek TEAM Orneta, która od początku utrzymywała równą i wysoką formę – moje gratulacje!

Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za uczestnictwo i koleżeńską atmosferę i już zaprosić na przyszłoroczne zawody WMLS.

Galeria zdjęć>

Wyniki zawodów w Nowakowie

A

B

Nowakowo WMLS

Generalna

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2020 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS