Działy tematyczne

HYDRA H-View

10 marca 2020

Kiedy rok temu dostałem próbki asortymentu Hydry, intuicyjnie odrzuciłem produkt, który wydał mi się jakimś łącznikiem do świetlików lub czymś tego rodzaju. Kilkanaście dni temu włoski kolega zapytał mnie: a dlaczego nie zainteresował Cię jeden z naszych najpopularniejszych produktów? Zapytałem; jaki? H-view…

To bardzo pomysłowe i praktyczne rozwiązanie, którego zadaniem jest poprawienie widoczności spławika, szczególnie wówczas kiedy brania są bardzo delikatne i ryby wymagają od nas cienkiej lub mocno doważonej antenki.

H-View to specjalny silikon, który nakłada się na końcówkę antenki. Występuje w dwóch wariantach: oliwki i listka.

Jego działanie polega na tym, że zatapia antenkę będąc w tym zakresie równowartością śruciny numer 12. Silikon utrzymuje się na wodzie wyłącznie dzięki napięciu powierzchniowemu, które przełamuje równowartość śruciny numer 12-13. Jeśli antenkę zatapia śrucina numer 12 i taka sama zatapia nałożony silikon oznacza to, że uzyskujemy dokładnie taką samą czułość zestawu przy nieporównywalnie lepszej widoczności!

Spławik z cienką antenką najlepiej wyważyć tak, aby jej zatopienie wynosiło zaledwie 1-2 mm. Osobiście w domu zawsze tak wyważam szklane i metalowe antenki, ponieważ uwzględniam napór wody na zestaw, który przytapia spławik o kilka dodatkowych mm. Poza tym zawsze łatwiej jest doważyć niż zdejmować śrucinę.

Jak wspomniałem wyżej, nałożenie silikonu powoduje zatopienie antenki. Nad powierzchnią unosi się tylko H-view.

H-view będzie szczególnie zbawienny dla osób, które mają poważne problemy z dostrzeżeniem cienkiej anteny. Osobiście mimo przyzwoitego wzroku sam wiem, że w pewnych warunkach oświetleniowych dostrzeżenie jakiegokolwiek koloru cienkiej anteny jest wręcz niemożliwe. W mojej torbie znajduje się kilka wysokiej klasy okularów, spośród których nierzadko tylko w jednych jestem w stanie zobaczyć mój spławik… H-view ten problem rozwiązuje w znacznie prostszy sposób, bo razi w oczy niczym żarówka…

H-viev dostępny jest także w wersji na grubsze antenki dysków i bombek.

Łowiąc podczas wiatru przy większej fali zazwyczaj stosujemy cięższe zestawy i lepiej widoczne antenki. Jednak jeśli ktoś mimo wszystko chce zastosować H-View to warto jeszcze dodatkowo minimalnie odciążyć spławik.

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2021 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS