Działy tematyczne

HYDRA H-View

Kiedy rok temu dostałem próbki asortymentu Hydry, intuicyjnie odrzuciłem produkt, który wydał mi się jakimś łącznikiem do świetlików lub czymś tego rodzaju. Kilkanaście dni temu włoski kolega zapytał mnie: a dlaczego nie zainteresował Cię jeden z naszych najpopularniejszych produktów? Zapytałem; jaki? H-view…

To bardzo pomysłowe i praktyczne rozwiązanie, którego zadaniem jest poprawienie widoczności spławika, szczególnie wówczas kiedy brania są bardzo delikatne i ryby wymagają od nas cienkiej lub mocno doważonej antenki.

H-View to specjalny silikon, który nakłada się na końcówkę antenki. Występuje w dwóch wariantach: oliwki i listka.

Jego działanie polega na tym, że zatapia antenkę będąc w tym zakresie równowartością śruciny numer 12. Silikon utrzymuje się na wodzie wyłącznie dzięki napięciu powierzchniowemu, które przełamuje równowartość śruciny numer 12-13. Jeśli antenkę zatapia śrucina numer 12 i taka sama zatapia nałożony silikon oznacza to, że uzyskujemy dokładnie taką samą czułość zestawu przy nieporównywalnie lepszej widoczności!

Spławik z cienką antenką najlepiej wyważyć tak, aby jej zatopienie wynosiło zaledwie 1-2 mm. Osobiście w domu zawsze tak wyważam szklane i metalowe antenki, ponieważ uwzględniam napór wody na zestaw, który przytapia spławik o kilka dodatkowych mm. Poza tym zawsze łatwiej jest doważyć niż zdejmować śrucinę.

Jak wspomniałem wyżej, nałożenie silikonu powoduje zatopienie antenki. Nad powierzchnią unosi się tylko H-view.

H-view będzie szczególnie zbawienny dla osób, które mają poważne problemy z dostrzeżeniem cienkiej anteny. Osobiście mimo przyzwoitego wzroku sam wiem, że w pewnych warunkach oświetleniowych dostrzeżenie jakiegokolwiek koloru cienkiej anteny jest wręcz niemożliwe. W mojej torbie znajduje się kilka wysokiej klasy okularów, spośród których nierzadko tylko w jednych jestem w stanie zobaczyć mój spławik… H-view ten problem rozwiązuje w znacznie prostszy sposób, bo razi w oczy niczym żarówka…

H-viev dostępny jest także w wersji na grubsze antenki dysków i bombek.

Łowiąc podczas wiatru przy większej fali zazwyczaj stosujemy cięższe zestawy i lepiej widoczne antenki. Jednak jeśli ktoś mimo wszystko chce zastosować H-View to warto jeszcze dodatkowo minimalnie odciążyć spławik.

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2024 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS