Działy tematyczne

Haczyki Górek – Nowość 2022

Minął dokładnie rok od dnia, w którym dostałem email od pewnego japońskiego producenta haczyków. To była krótka wiadomość z pytaniem o ewentualne zainteresowanie współpracą. Rutynowo poprosiłem o przesłanie próbek.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że dwa modele są dokładnie takie same, jak te, które od lat lubię i najczęściej stosuję – popularne hayabusy. Pierwszy raz zobaczyłem je w 2015 roku u Pepy Konopaska. Od tamtej pory już zawsze miały swoje miejsce w moich pudełkach.

Producent na moje pytanie, czy to są te same haczyki, odpowiedział, że tak – od lat dostarcza je dla Hayabusy.

W temacie haczyków, jak i innych elementów wyposażenia wyczynowego spławikowca – trudno o innowacje. Każda jedna prędzej okaże się fanaberią, niż wniesie realną, nową wartość. Spławikowy wyczyn ma co najmniej półwieczną tradycję. A odkąd sam się nim pasjonuję, czyli ponad 20 lat, nie wymyślono jeszcze niczego przełomowego. Dlatego, jeśli mam taką możliwość, w zakresie tworzenia naszej oferty, koncentruję się na selekcjonowaniu produktów. Ewentualnie modyfikowaniu ich pod względem własnych preferencji i przekonań. Szkoda czasu na wyważanie drzwi, które są szeroko otwarte. Tak więc logo Górek na produkcie, to przede wszystkim moje osobiste poręczenie jego jakości i użyteczności.

No i w skrócie taka jest geneza powstania oferty haczyków sygnowanych marką Górek. Ale nie tylko Górek. Przy okazji premier innych nowości, często wspominałem, że są one owocem współpracy z moim włoskim przyjacielem Alessandro, właścicielem firmy Anglers. Nasza współpraca ma już 10 letnią tradycję i bardzo proste założenie. Nie mamy przed sobą żadnych tajemnic. Wymieniamy się zarówno doświadczeniami, jak i kontaktami. Wiele produktów projektujemy i zamawiamy wspólnie. Dotąd różne były tylko design i logo. W przypadku haczyków uznaliśmy, że wygodniej będzie stworzyć jedną serię dla obu firm. I w ten sposób powstała seria haczyków AG (Anglers & Górek).

Są to trzy, w mojej ocenie, najbardziej podstawowe i klasyczne modele haczyków.

AG TOP

w dwóch wersjach:

Black

i Silver

AG MATCH

AG COMPETITION

Szczegółowe informacje o haczykach zawarłem w produktowych opisach na stronie naszego sklepu.

A tak wygląda ich wielkościowe zestawienie, w zależności od modelu i rozmiaru haczyka:

Tworząc tę ofertę, chciałem wyciągnąć jak najwięcej praktycznego zastosowania w jak najmniejszej jej obszerności. Te haczyki moim zdaniem w zupełności wystarczą, aby odnaleźć się na każdych zawodach spławikowych. Oczywiście tych rozgrywanych na naturalnych zbiornikach.

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2024 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS