Działy tematyczne

To już 5 lat GórekTV!

1 czerwca 2016 Aktualności

„Jak ten czas szybko leci”! – tak bym rozpoczął jak dotąd pierwsze podsumowanie działalności naszego kanału wędkarskiego w serwisie Youtube.

GorekTV dla mnie osobiście jest swoistym archiwum mojego wędkarskiego rozwoju na przestrzeni ostatnich lat. Rzadko, ale jednak czasem zerkam na te „starsze” filmy. Z jednej strony na twarzy pojawia się krytyczny uśmiech prezentowanych wówczas umiejętności, z drugiej jednak przypominam sobie z jak wielkim zaangażowaniem chciałem dzielić się moimi doświadczeniami.

2008 r. Finał Colmic Challange, dostanie się tam jak i 20 miejsce na 60 zawodników było moim pierwszym osiągnięciem na arenie ogólnopolskiej

2008 r. Finał Colmic Challange, dostanie się do finału jak i 20 miejsce na 60-70 zawodników było moim pierwszym osiągnięciem na arenie ogólnopolskiej

Liczba 4 000 000 wyświetleń jaka na tą chwilę widnieje w statystykach GórekTV pokazuje, że pierwotny pomysł odniósł wielki sukces! Biorąc pod uwagę, że jest to kanał poświęcony całkowicie profesjonalnemu wędkarstwu spławikowemu wynik ten jest bezprecedensowy nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Dla porównania zachodnioeuropejscy potentaci w zbliżonej tematyce prezentują się następująco:

  • Preston Innovations Match Fisching (2,5 mln / 5 lat),
  • Drennan International (1,8 mln / 6 lat),
  • Colmic Italia (1,4 mln / 4 lata),
  • Matrix Fishing (1,3 mln / 5 lat),
  • Polefishing Magazine (1,2 mln / 4 lata),
  • MatchFishingMagazine (1 mln / 9 lat),
  • Sensas Sa France (0,4 mln / 4 lata).
Mój serdeczny przyjaciel Paweł Wlazło to częsty bohater filmów na GórekTV

Mój serdeczny przyjaciel Paweł Wlazło to częsty bohater filmów na GórekTV

Nasz kanał nigdy, nawet przez chwilę od strony technicznej nie był profesjonalny, wręcz przeciwnie do dnia dzisiejszego nasza praca jest w pełni amatorska. Wiele razy namawiano mnie do podjęcia współpracy z „zawodowcami”. Nigdy mnie to nie interesowało, ponieważ nie chciałem być kojarzony ze statusem producenta filmowego. W wędkarskim światku chcę pozostać przede wszystkim dobrym i szanowanym wędkarzem.

10284851_745441805531607_1139428705206690465_o

1998 r. Tuż przed debiutem na pierwszych w moim życiu zawodach spławikowych

Brak profesjonalizmu, amatorski sprzęt i montaż – skąd w takim razie wzięła się popularność GórekTV? Osobiście nie jestem osobą obiektywną do wystawienia tej oceny. Jednak niemal od samego początku otrzymywaliśmy pozytywne opinie i podziękowania za wiedzę, a przede wszystkim sposób w jaki dzielimy się nią z widzami. To właśnie do dnia dzisiejszego motywuje nas do kontynuowania pracy związanej z kolejnymi filmami. Uważam, że sukces GórekTV to nagroda za to, że zwyczajnie zawsze byliśmy sobą. Skala popularności kanału skłania do opinii, że przyczynił się do rozwoju wędkarstwa spławikowego w Polsce i z tej świadomości czerpiemy najwięcej satysfakcji.

Gdyby nie Oni nie byłoby teraz o czym opowiadać, to Im zawdzięczam najwięcej

Bez Niej nie byłoby GórekTV, bez Niego moich wędkarskich sukcesów 

Nawiążę jeszcze do tego o czym wspomniałem na wstępie. Początki GórekTV ściśle wiążą się z początkiem mojej drogi do wędkarstwa spławikowego na najwyższym poziomie. Jeszcze kilka lat temu w środowisku „zawodowców” często mówiąc delikatnie prześmiewczo krytykowano moje poczynania – no cóż tak to już w życiu bywa. Myślę, że z tych osób nikt nie spodziewał się, że ten chłopak, który wziął się właściwie znikąd, już po kilku latach będzie wędkował na największych zawodach spławikowych i podlodowych, nie tylko w Polsce.

Mojego zeszłorocznego debiutu w lidze czeskiej nie zapomnę do końca życia

Mojego zeszłorocznego debiutu w lidze czeskiej nie zapomnę do końca życia

GórekTV w sposób istotny przyczyniło się do spełnienia mojego największego marzenia – bycia zawodowym wędkarzem. Osoby, które śledzą nasz portal z pewnością zauważyły, że od około dwóch lat niemal w każdy weekend biorę udział w zawodach wędkarskich. Nawet jeśli nie startuję to i tak ten czas poświęcam na doskonalenie umiejętności. Najczęściej 3-4 dni w tygodniu (okresowo nawet więcej) łowię ryby, pozostały czas poświęcam najbliższym i wnoszeniu zdobytych doświadczeń w życie firmy Górek. Już dawno temu zrozumiałem, że nie sposób rozwijać marki w branży wędkarskiej ograniczając się do komputera, biura i magazynów.

2008 r. i początki Górka w branży :)

2008 r. i moje początki w „branży” :)

Nasz podlodowy DREAM TEAM to największa chluba firmy Górek

Nasz podlodowy DREAM TEAM to największa chluba firmy Górek

Jakie mamy plany na przyszłość? Szczerze mówiąc to konkretnych nie mamy. GórekTV do tej pory rozwijał się spontanicznie i tak pozostanie. Nie mniej osobiście chciałbym na większą skalę prezentować udział w dużych zawodach wędkarskich od przysłowiowej „kuchni”. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, bo duże zawody to także duży stres, który nie jest sprzymierzeńcem kamery.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przez lata przyczyniły się do istnienia GórekTV, a jest Was zbyt wiele, by wszystkich wymienić. Nie mniej bez pewnych osób nic nie byłoby takie same. Michał Paczkowski ostatecznie namówił mnie do założenia firmy i stworzył pierwotne logo Górek, Daniel Sosnowski od lat rzetelnie i profesjonalnie kreuje wizerunek firmy, Basia=GórekTV, a Zbyszek Milewski nauczył mnie wędkarstwa na wysokim poziomie.

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2019 Górek-Gliny – Artykuły, porady, zawody, fotorelacje
Projekt i realizacja DEOS