Działy tematyczne

II ELIMINACJE WMLS 2015, Kanał Szymoński 22.08. Relacja, zdjęcia i wyniki.

24 sierpnia 2015

Drugie eliminacje Warmińsko-Mazurskiej Ligi Spławikowej odbyły się nad Kanałem Szymońskim, doskonale znanym chyba wszystkim startującym zawodnikom. Na zbiórce swój udział potwierdziło 14 dwuosobowych drużyn, które zostały podzielone na dwa sektory. Podobnie jak podczas pierwszych eliminacji drużyny losowały zestawy stanowisk. Sens tego systemu jest taki, że jeśli jeden zawodnik z drużyny wylosował otworek, drugi automatycznie wędkował na środkowym stanowisku. Analogicznie każde stanowisko w kierunku środka, przesuwało kolegę z zespołu do skrajnego stanowiska. Jak ogromne ma to znaczenie widać po wynikach – wystarczy spojrzeć na zawodników i drużyny z pierwszych 3 stanowisk sektora A i 3 ostatnie miejsca z sektora B.

Kanał nie zaskoczył rybostanem, jak zawsze dominowały drobne 20-50 pkt. ryby, a przyłowem były 100-250 pkt. leszczyki i okonie. Wszyscy zawodnicy łowili batami, najczęściej 7 metrowymi, ale czasem o długości nawet 10 metrów. Po raz drugi z rzędu zwycięzcami okazali się koledzy z Ornety w składzie: Grzegorz Zamyślewski i Zbigniew Perwejnis.

Ostatnie eliminacje zapowiadają się niezwykle interesująco, bo aż 8 drużyn ma realne szanse na awans do Finału PLWS, który odbędzie się pod koniec października na zalewie w Nowym Mieście.

Galeria zdjęć z II eliminacji WMLS 2015>

Wyniki:

sektor A

Sektor B

klasyfikacja drużynowa

drużynowa poprawiona

 

Kacper Górecki

stopka informacyjna
© 2020 Górek-Gliny – Wędkarstwo Wyczynowe
Projekt strony internetowej Studio DEOS